۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور شهري و شوراها
صفحه اصلی
1396/05/22  نشست آموزشی و توجیهی شرح وظایف شوراها با حضور مدیر کل امور شهری و شوراها و معاونین امور شهری و شوراها در تاریخهای 5/8 - 5/9 - 5/10 تشکیل گردید و در رابطه با   1- ساختار وزارت کشور و وظایف حاکمیتی در مورد شوراها و شهرداریها 2- آشنایی به بعضی از آسیبهای شورای دوره های قبل 3- ارائه پیشنهادات شهرها توسط منتخبین دوره پنجم شورها 4- ادامه آموزش مرحله دوم و سوم شوراها با هماهنگی دانشگاه عملی کاربردی شهرداریهای استان اصفهان مطرح گردید و به یکایک سوالات مدعوین جواب مناسب ارائه گردید
نشست آموزشی و توجیهی شرح وظایف شوراها با حضور مدیر کل امور شهری و شوراها و معاونین امور شهری و شوراها در تاریخهای 5/8 - 5/9 - 5/10 تشکیل گردید و در رابطه با 1- ساختار وزارت کشور و وظایف حاکمیتی در مورد شوراها و شهرداریها 2- آشنایی به بعضی از آسیبهای شورای دوره های قبل 3- ارائه پیشنهادات شهرها توسط منتخبین دوره پنجم شورها 4- ادامه آموزش مرحله دوم و سوم شوراها با هماهنگی دانشگاه عملی کاربردی شهرداریهای استان اصفهان مطرح گردید و به یکایک سوالات مدعوین جواب مناسب ارائه گردید

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: انتخاب شهرداران از وظایف اصلی و گردنه های مهم شورا ها است و باید بر اساس منطق علمی و فرایند معقول و کارشناسانه انجام شود و مدیریت و تدبیر لازم در این خصوص صورت گیرد.

دکتر رسول زرگرپور در گردهمایی شهرداران استان، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) و تقدیر و تشکر از تلاشها و زحمات مجموعه مدیریت شهری در طول 4 سال گذشته و با اشاره به مراسم تنفیذ رئیس جمهور اظهار داشت: مدیران باید فرمایشات عمیق و راهبردی رهبر معظم انقلاب و بیانات راهگشای ریاست محترم جمهور در این مراسم را مرور نمایند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه برنامه ریزی های وزارتخانه ها پس از اعلام وزرای پیشنهادی و رای اعتماد مجلس از اوایل شهریور ماه آغاز خواهد شد، اظهارداشت: با توجه به اینکه دولت دوازدهم امتداد دوره ی یازدهم است احتمالا تغییرات وسیعی را شاهد نخواهیم بود و آرامش و سکون در بخش دولتی حاکم خواهد شد و وزرا فعالیت های عادی خود را آغاز خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت حکومت های محلی و ادارات شهرها و روستاها نیز با شروع کار شوراها مشخص می شود، افزود: هنوز ابهاماتی در این خصوص وجود دارد و مصوبه ی شورای نگهبان توسط وزارت کشور ابلاغ نشده است.
زرگرپور افزود: اصفهان با داشتن 107 شهر، بیشترین تعداد شهرها و جمعیت شهری را در کشور دارد و به همین دلیل مقوله ی شهر و شهرداری ها و مدیریت شهری در اصفهان بسیار مهم است.
وی وضعیت استان در این مدت را خوب ارزیابی کرد و افزود: بیش از 12 هزار و 700 پروژه با اعتباری بالغ بر 105 هزار میلیارد ریال در استان اصفهان به بهره برداری رسیده است که بیشترین این اعتبارات مربوط به بخش خصوصی و شهرداری ها بوده است و حدود 20 درصد آن توسط بخش دولتی انجام شده است.
رسول زرگرپور به شهرداران استان که در این مدت اداره ی شهرها را بر عهده داشتند و در جهت توسعه ی شهرها علیرغم همه ی کاستی ها و محدودیت ها تلاش کردند خسته نباشید گفت و اظهارداشت: انشاالله همه ی این تلاش ها توشه ای برای آخرت باشد چرا که نیت ها خیر بوده و مردم راضی خواهند بود و گل لبخند مردم بهترین هدیه است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه571 نفر اعضای شورای شهر انتخاب شده اند، افزود: نیمی از این اعضا، از اعضای قدیم شوراها و نیمی جدید می باشند که آموزش اعضای جدید شورای شهر و آموزش تکمیلی اعضای قدیمی شوراها بسیار مهم است و باید این آموزش ها به صورت فشرده در همان روزهای آغاز بکار داده شود.
وی افزود: 13 درصد اعضای شوراهای شهر را خانم ها تشکیل داده اندکه نشانگر علاقمندی آنان به امور مدیریتی بویژه مدیریت شهری است.
استاندار اصفهان انتخاب شهرداران را از وظایف اصلی و گردنه های مهم شورا برشمرد و افزود: انتخاب شهرداران باید بر اساس منطق علمی و فرایند معقول و کارشناسانه انجام شود و باید مدیریت و تدبیر لازم در این خصوص صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در انتخاب شهردار یکسری ضوابط عمومی و اختصاصی وجود دارد، افزود: استانداری بر تطبیق شرایط عمومی و اختصاصی نظارت خواهد کرد ولی در درجه ی اول شوراها باید اشخاصی را معرفی کنند که نیازی به رد صلاحیت توسط استانداری نباشد.
رسول زرگرپور با بیان اینکه ممکن است انتخاب شهرداران با روش هایی از جمله حزبی، فامیلی، منافعی صورت گیرد، گفت: در استان اصفهان اینگونه روشها برای انتخاب شهرداران وجود نخواهد داشت.
زرگرپور تاکید نمود: شوراها باید به دنبال انتخاب شهردارانی باشند که چند درجه نسبت به آن شهرداری، بالاتر و توانمندتر باشند و البته دفاتر مربوطه در استانداری هم باید نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی افراد و مدیرانی که واجد شرایط شهردار شدن هستند، اقدام نمایند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه به اعضای شورای شهر اصفهان توصیه شده است که به دنبال شهرداری در تراز بین المللی باشند، اظهارداشت: نباید شرایطی پیش آید که مثلاً پس از یکسال، شوراها نسبت به انتخاب خود پشیمان شوند.
زرگرپور اظهار امیدواری نمود که مدیریت های شهری در یک فاصله ی کوتاهی شکل بگیرد و فرایند مطلوب انتخاب شهرداران به خوبی طی شود.
مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: مدیریت استان نه حق قانونی و نه اعتقاد دارد که شهرداران را به شهرها و شوراها تحمیل نماید ولی در خصوص انتخاب شهردار مناسب همفکری و مساعدت خواهد کرد.

تعداد بازدید: 37
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal